PRO FIRMY, NA SMLOUVU
VSTUP UŽIVATELE
NOVÝ ZÁKAZNÍK
Nový zákazník
 

Často kladené dotazy


Nejsem zákazníkem ČSN online a chtěl bych se dozvědět více.


Více informací se dozvíte zde.


Zobrazuje se mi chybové hlášení Adobe Reader No perms found for this document...


 
 

Adobe Adobe Acrobat se nemůže připojit prostřednictvím Internetu k permission serveru ÚNMZ, aby získal práva na otevření dokumentu. Příčinu je třeba hledat v připojení k Internetu.

Nejčastější příčiny:

1. Používání proxy serveru

Adobe Reader využívá pro připojení k Internetu defaultně nastavení z Internet Exploreru. Pokud uživatel používá jiný prohlížeč než Internet Explorer, nemusí v něm mít nastaven proxy server. Nastavte proxy server pro HTTP i pro HTTPS v Internet Exploreru. V případě nejasností se obraťte na správce počítačové sítě ve své firmě.

2. Používání osobního firewallu

Další častou chybou je, že uživatel používá na svém počítači osobní firewall a má v něm zakázán přístup do internetu pro Adobe Reader. Je nutné, aby bylo povoleno odchozí spojení do Internetu pro Adobe Reader na portu 80 eventulně 443, dle nastavení vaší firmy.


Zobrazuje se mi hlášení Adobe Updater Chybí některé komponenty...


 Fopen

Příčinou je, že FileOpen plug-in pro Adobe Acrobat (nebo pro Adobe Reader) není vůbec nebo není správně nainstalován.

Postup instalace FileOpen plug-inu:

Pokud se Vám zobrazí výše uvedené upozornění, nepoužívejte tlačítko OK. Adobe Updater by se pokusil instalátor plug-inu FileOpen vyhledat v Internetu. Ukončete tento dialog tlačítkem Konec a přejděte do ČSN online , sekce "Soubory ke stažení". Tam naleznete odkaz na instalátor pluginu.
Pokud používáte Internet Explorer na OS Windows a máte zapnutý chráněný režim, budete zabezpečením požádáni o povolení spuštění instaleru. Dále budete požádání o zavření Adobe Readeru nebo Adobe Acrobat.

Instalátor automaticky zjišťuje, kde máte naistalován Adobe Reader nebo Adobe Acrobat a instaluje FileOpen plug-in do příslušného adresáře plug-ins. Pokud máte v systému naistalováno více verzí Adobe Readeru nebo Acrobatu, nemusí instalátor umístit plug-in do všech verzí, a proto doporučujeme kontrolu instalace. Pokud máte více současně nainstalovaných verzí Adobe Readeru, nadbytečné verze odinstalujte a znovu spusťte instalaci plug-inu.
Správnou funkci plug-inu lze ověřit kliknutím na odkaz "Otestovat PDF plugin" nebo otevřením kterékoliv normy v ČSN online. Testovací PDF soubor však kontroluje pouze to, zda je plugin nainstalován, nikoliv další funkce, vyplývající z ochrany PDF souborů.


Zobrazuje se mi hlášení Presahl jste limit poctu pocitacu, stanoveny smlouvou....


V souladu s podmínkami použití může uživatel otevírat PDF soubory na dvou počítačích. Systém si pamatuje první 2 počítače, z kterých dokumenty PDF otevřete, z dalších již nepůjde žádný soubor otevřít. Pokud chcete změnit tato PC, je nutné kontaktovat ÚNMZ. Poznámka: Jako další počítač systém započítává také jiný uživatelský účet na počítači nebo jiný operační systém, pokud má počítač duální instalaci operačního systému. V některých případech se toto hlášení může vyskytnout také z důvodu nevhodného nastavení Internet Exploreru nebo Acrobat Readru (tzv. Chráněný režim). Nastavení je popsáno zde v Často kladených dotazech.


PDF mi nejde otevřít bez připojení na internet. Co mám dělat?


Soubory je možné otevírat i bez připojení k internetu avšak první otevření každého dokumentu je nutné uskutečnit vždy s aktivním připojením, jinak Adobe Reader zahlásí chybu. Doba po kterou je možné soubory otevírat offline je taktéž omezená. Po uplynutí této doby je nutné otevřít soubor znovu s aktivním připojením na internet a přihlásit se na server  ČSN online.


Zobrazuje se mi hlášení Adobe Reader Vase prihlaseni vyprselo,je nutne se znovu přihlasit na server. (Důvěryhodné servery a Cookies.)


 

Vypršela platnost přihlášení, která je standardně 14 dní. Je nutné se znovu přihlásit na server na stránce stisknutím tlačítka Přihlásit. Přihlašovací stránku najdete zde. V případě, že jste přihlášen a toto hlášení se zobrazuje, ujistěte se, že máte nainstalovaný poslední FileOpen plugin ze sekce Soubory ke stažení a v Internet Exploreru přidejte server csnonlinefirmy.agentura-cas.cz mezi důvěryhodné. IE - Možnosti internetu - Zabezpečení -Důvěryhodné servery.PODROBNĚJŠÍ NÁVOD jak nastavit správně prohlížeč Microsoft Internet Explorer a případně i cookies najdete na tomto odkazu: zde


Zobrazuje se mi hlášení: Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu


Certifikát zabezpečení byl vydán oprávněnou certifikační autoritou e-Identity a.s. Je nutné tuto certifikační autoritu přiřadit mezi důvěryhodné ve Vašem prohlížeči, případně nainstalovat kořenové certifikáty této certifikační autority, které je možné stáhnout zde a přidat danou certifikační autoritu mezi důvěryhodné. Tento problém se týká hlavně prohlížeče Internet Explorer 7, podrobný návod jak certifikát zařadit mezi důvěryhodné najdete zde.


Jaké jsou podporované operační systémy a prohlížeče?


Lze použít operační systém WINDOWS 7, WIN 8, Win 10, prohlížeč Internet Explorer 9 a vyšší, MS Edge, Firefox a Google Chrome. Na tabletech lze použít iOS (je nutný jiný prohlížeč) a Windows (nikoliv Windows Phone nebo Win 10 Mobile).


Problémy s tiskem:Nemohu poslat výtisk na jinou tiskárnu. Tiskárna mi tiskne jednostranně, i když nastavím oboustranný tisk.Nelze použít funkci tisku více zmenšených stránek na jednu tiskovou stránku. Nevidím žádnou tiskárnu v seznamu nabízených tiskáren.


PDF soubory jsou chráněny proti změně. Proto se změna nastavení tisku neprojeví, máte-li otevřený chráněný PDF soubor. Pokud chcete použít jinou tiskárnu nebo jiný způsob tisku (například oboustranný tisk) , nastavte výchozí tiskárnu nebo její výchozí stav v Ovládacích panelech Windows, Ikona Tiskárny, ještě před otevřením chráněného souboru PDF. Funkci tisku více zmenšených stránek na jednu tiskovou stránku nelze z důvodu ochrany PDF souboru použít. Pokud uživatel nevidí v tiskovém dialogu žádnou tiskárnu, je potřeba vypnout tzv.chráněný režim Adobe Readru (nastavení viz jinde v Častých dotazech).


Chráněný režim (chr.mód) a Rozšířené zabezpečení v Adobe Reader verze X, XI a DC.


Zapnutý chráněný režim Adobe Readru může způsobovat to, že zásuvný modul (plugin) FileOpen, používaný na počítači uživatele, nemůže komunikovat se serverem ČSN online nebo s tiskárnou uživatele. Vypněte chráněný režim v Adobe Readru verze X a vyšší (v menu Úpravy >Předvolby >Zabezpečení-rozšířené). Vypnutí provedete vyprázdněním zaškrtávacího políčka "Zapnout po spuštění chráněný režim" a políčka "Povolit rozšířené zabezpečení". V některých verzích Adobe Readru se jedna z voleb nachází v menu Úpravy >Předvolby >Všeobecné. Po tomto nastavení Adobe Reader ukončete a znovu spusťte. Poznámka: Pokud nechcete vypnout v Adobe Readru chráněný režim pro všechny internetové servery, je možné ho vypnout výběrově pouze pro náš server. Jeho adresu vidíte v adresním řádku webového prohlížeče. Tuto možnost naleznete rovněž v nabídce Úpravy >Předvolby >Zabezpečení-rozšířené Chráněný režim byl firmou Adobe zaveden až od verze X. V Acrobatu verze 9 a v nižších verzích není zaveden. Chráněný režim také může způsobovat hlášení "The printer is not allowed for secure printing.Do you want to change your choice?", ?", případně hlášení, že server neodpovídá nebo že jeho odpověď nemůže být dekódována.


Při pokusu o přihlášení do ČSN online se mi zobrazí hlášení "Špatné přihlášení" nebo "Tento e-mail v systému neexistuje".


Nejčastější příčinou je to, že se uživatel hlásí do systému, kde není zaveden. Systémy ČSN online jsou dva: Do jednoho se registruje uživatel přes Internet, do druhého jej zavádí na základě smlouvy správce uživatelů ve Vaší firmě. Druhou nejčastější příčinou je překlep při zadávání přihlašovacích údajů, nebo použití staršího hesla. Překlep může uživatel omylem zadávat opakovaně, aniž by se toho všimnul, pokud má ve webovém prohlížeči zapnutou tzv. paměť formulářů a hesel. Heslo si může uživatel nechat vytvoři pomocí odkazu na vstupní stránce ČSN online. Každé heslo je unikátní a platí vždy to naposledy vytvořené.


Při pokusu o instalaci pluginu se mi objeví hlášení Service “FileOpen Manager Service“ could not be installed. Verify that you have sufficient to install systém services.
Hlášení může být způsobeno nedostatečnými právy přihlášeného uživatele počítače. V tom případě je nutné práva rozšířit nebo požádat o instalaci někoho, kdo má práva administrátora počítače.Druhou možností je, že hlášení je způsobeno tím, že v tom okamžiku běží služba “FileOpen Manager Service“ a instalátor ji nemůže ukončit. Zřejmě byl plugin již jednou nainstalovaný například u předchozí verze Acrobatu, nebyl odinstalovaný a nová verze Acrobatu o něm neví. Přesto zbytky pluginu na počítači běží. Řešení: 1)Nejprve se pokuste opravit instalaci pluginu použitím EXE verze instalátoru. Je ke stažení v menu Ke stažení. Instalátor stáhněte, uložte na počítač a pak teprve spusťte. 2)Pokud nebude oprava úspěšná, postupujte podle dalšího návodu, je určen pro pokročilejšího uživatele: Otevřete správce úloh (kombinace kláves CTRL-ALT-DEL). Ve správci úloh najděte na záložce "Procesy" proces s názvem FileOpen Manager Service a tento proces zastavte. V Ovládacích panelech Windows odinstalujte FileOpen Client, restartujte počítač a pak plugin znovu nainstalujte.


Soubor PDF,uložený na počítači,nelze otevřít bez přihlášení do ČSN online, a to ani pokud ho otevírám v krátké době po stažení.


Stažené soubory lze otevírat v režimu "off line"(tj. bez připojení k internetu) pouze po dobu 14 dní od stažení. Poté je nutné se přihlásit do ČSN online a pak otevřít uložený soubor. Tím se expirační doba prodlouží o dalších 14 dní. Pokud nejde otevřít soubor PDF ani v krátké době po stažení a systém vyžaduje přihlášení uživatele, může být jednou z příčin zašktnutí volby "Odstranit historii procházení při ukončení".Toto zaškrtnutí odstraňte(v Internet Exploreru je tato volba v menu Nástroje/Možnosti internetu/Obecné/Historie procházení). Souvisejích problémy také viz heslo: "Zobrazuje se mi hlášení Adobe Reader Vaše přihlašeni vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server."


Nainstaloval jsem novou vezi Acrobatu a přestaly se mi otevírat normy. Acrobat se sice spustí, ale nic se nezobrazí, případně to po mě opakovaně požaduje instalaci pluginu FileOpen.


Nová verze Acrobatu se automaticky instaluje do jiné složky, než byla verze původní. Nová verze Acrobatu z toho důvodu plugin nedokáže najít a použít. Odinstalujte plugin přes Ovládací panely Windows, menu Programy (plugin najdete podle názvu, FileOpen Client) a po restartu počítače stáhněte plugin z ČSN online (je v menu Ke stažení) a znovu ho nainstalujte.


Je možné používat ČSN online na tabletech ?


ČSN online funguje na tabletech s operačním systémem Windows 8 a tabletech iPAD. Na Windows 8 je možno instalovat standardní plugin. Pro iPAD je nutno místo pluginu nainstalovat takzvaný FileOpen Viewer. Je k disposici ke stažení zdarma v Apple Store. Při otevírání PDF je potřeba rychle zareagovat a zvolit "Otevření v..." a zvolit FileOpen Viewer.Pokud tato nabídka zmizí, je možné ji znovu zobrazit dotykem na bílé stránce, která se otevře. Zprovoznění na tabletu s Androidem zatím není možné. Americká firma FileOpen sice vytvořila prohlížeč pro Android, ale zatím pouze pro jejich speciální formát OPN, nikoliv pro PDF. Bohužel, nevíme , kdy prohlížeč pro OS Android bude k dispozici. Rovněž nelze použít Windows Phone.


Chybové hlášení "Načítání dokumentu PDF se nezdařilo" a deaktivace integrovaného prohlížeče PDF v Google Chrome nebo Edge.


Při otevírání PDF souboru v ČSN online přes prohlížeč Google Chrome se může objevit chybové hlášení "Načítání dokumentu PDF se nezdařilo." Počítač se zřejmě snaží otevřít PDF soubor přímo v okně internetového prohlížeče. Ten sice dokáže otevřít běžné PDF soubory, ale nikoliv chráněné soubory. Jejich otevření je možné výhradně pomocí Adobe Readeru s nainstalovaným pluginem FileOpen.Ve Windows je potřeba nastavit výchozí aplikaci, pomocí které se otevírají soubory PDF. Slouží k tomu funkce Výchozí aplikace (dříve se jmenovala Výchozí programy nebo Asociace s příponou souboru).Tuto aplikaci zvolte Adobe Reader nebo Adobe Acrobat. K otevírání PDF se pak bude automaticky vždy používat Adobe Reader, nebo Adobe Acrobat. Pokud nechcete původní nastavení měnit, můžete použít jiný postup. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlášení "Načítání dokumentu PDF se nezdařilo" a ze zobrazené nabídky zvolte "Uložit jako". Soubor PDF můžete uložit na počítač a dodatečně otevřít v Adobe Readru. Obdobný problém může nastat v prohlížeči MS EDGE, pokud má nastaveno otevírání PDF přímo v okně tohoto webového prohlížeče.


Zobrazuje se mi hlášení "Aplikace Internet Explorer nemůže zobrazit tuto stránku."


Pokud se nejedná o chybu připojení počítače uživatele k Internetu(což je běžnější), pak může být problém s aktualizacemi Windows XP. Příčinou by mohlo být že nemáte nainstalovaný Service Pack 3. Je potřeba ho nainstalovat. V případě Windows Server 2003 (síťové servery)to může souviset s nenainstalovaným hotfixem KB 938397. Tyto starší systémy bez těchto aktualizací nepodporují šifrovací alogoritmus SHA-2 použité v našem SSL certifikátu.


Objevuje se mi hlášení: "The printer is not allowed for secure printing.Do you want to change your choice?"


Toto hlášení se objevuje, pokud plugin z nějakých důvodů nedostane potřebnou zpětnou odezvu od tiskárny. Příčiny mohou být různé, někdy obtížně dohledatelné. Nejčastější příčinou je zapnutý chráněný režim v Adobe Readru. Jeho nastavení se může nečekaně změnit i po automatické aktualizaci Adobe Readru. (Vypnutí chráněného režimu viz heslo: "Chráněný režim (chr.mód) a Rozšířené zabezpečení v Adobe Reader verze X a XI". Tato chyba se může kombinovat s chybou následkem neúplné instalace pluginu po automatické aktualizaci Adobe Readru. V tom případě doporučujeme přeinstalovat plugin FileOpen pomocí EXE instalátoru, staženého z ČSNonline.


Co znamená v seznamu uživatelů upozornění "Neznámá licence"?


Je to upozornění pro správce uživatelů ČSNonline.Na začátku roku 2015 došlo ke změně podmínek použití a k rozšíření počtu typů licencí. Správci uživatelů firmy,která prodlouží službu ČSN online v průběhu roku 2015, proto budou muset nastavit všem svým uživatelům požadovaný typ licence(bez tisku, s tiskem 50, nebo 200, nebo 1000 stránek). Tuto akci musí provést uživatel, který má právo v ČSN online spravovat ostatní uživatele. Provede to v seznamu uživatelů pomocí odkazu Edit, v kolonce Typ licence.


V roce 2015 jsme prodloužili smlouvu ČSN online. Proč se změnily licence všech uživatelů na licenci bez možnosti tisku ?


Počátkem roku 2015 se změnily typy licencí, dostupných v ČSN online. Nyní jsou čtyři: Bez tisku, S tiskem 50 stran, S tiskem 200 stran a s tiskem 1000 stran. Proto při prvním prodloužení smlouvy v roce 2015 jednorázově změníme všem uživatelům vaší firmy typ licence na "Bez tisku" a váš správce uživatelů (uvedený ve smlouvě) pak přidělí možnost tisku vybraným uživatelům. Je to jednorázová činnost, při prodlužování služby v dalších obdobích už nebude nutná. Přidělení jednotlivých typů licencí konkrétním uživatelům provede správce v seznamu uživatelů pomocí odkazu Edit, v kolonce Typ licence.


Při otevírání normy ČSN na iPADu se mi zobrazí hlášení "Server failed to respond."


Spusťte FileOpen Viewer a zkontrolujte přes ikonu Nastavení(symbol ozubeného kola) jakou máte verzi. Pokud máte nižší než 2.3.5, pak FileOpen Viewer aktualizujte přes App Store firmy Apple.


Převádí se nevyčerpané tiskové stránky do dalšího předplaceného období ?


Ano, nevyčerpané tiskové strany budou převedeny do dalšího předplaceného období. Podmínkou, umožňující tyto stránky dočerpat, je však navazující prodloužení existujícího přístupu a mít v novém období zakoupenou licenci s povoleným tiskem.


V minulém období jsme používali půlroční licenci. Nyní jsme si zaplatili licenci roční. Je potřeba něco v ČSN online nastavovat?


Ano, všem uživatelům je potřeba nastavit roční licenci místo půlroční. Provádí se to v seznamu uživatelů,u každého uživatele zvlášť, po kliknutí na odkaz EDIT. Převod nelze udělat automatizovaně, protože v dalším období může mít zákazník zakoupeno méně(nebo více) licencí, než v předchozím období a může mít zakoupené jiné typy licencí. Změnu provede uživatel s právy správce uživatelů ČSN online.


Zobrazuje se mi hlášení Přístup odepřen. Co mám dělat.


Příčina může být dvojí: 1.Vaší firmě vypršelo předplacené období. 2.Váš přístup zastavil správce uživatelů ČSN online ve Vaší firmě. Kdo je správcem ve Vaší firmě vidíte v ČSNonline po přihlášení do ČSN online.


Co znamená hlášení Přesáhl jste povolený počet počítačů ?


Hlášení Přesáhl jste povolený počet počítačů znamená, že uživatel se pokusil otevřít ČSN na více než dvou svých počítačích. Může se to také stát po výměně počítače nebo jeho přeinstalaci. Kontaktujte správce uživatelů ČSN online ve Vaší firmě, ten bude kontaktovat poskytovatele ČSN online. Vašeho správce vidíte po přihlášení do systému, na vstupní stránce ČSN online.